FILM: Rapuntsel/Tangled

14 03 2011


Selgituseks: minu lapsemeelsele hingele sobivad Disney filmid väga hästi. Ja häbenemata võin öelda, et nii mõnedki pisarad poetan tavaliselt filmi vaadates. Vot nii.
Rapuntsel ei petnud lootusi. Pilt on kaunis. Tegelased on sellised nagu ühed tõelise (ja natule moodsama) muinasjutu tegelased peavad olema. Natuke koomilised, kaunid, vaprad, õelad, alatud, koledad…Kõik nii nagu peab.
Raviva juuksepahmakaga kuldkihar on titena röövitud ja lossitorni lukustatud, et kuri moor saaks tema abil ilu ja nooruse  inkvisitsiooni altarile oma võlts(tervendatud) nooruse tuua. Ma ei tea, kuidas teiste silmale ja mõttele, aga mulle meenutas kuri moor 99% Cheri. Kahju kohe, et polnud tema, kes hääle tegelasele andis. Loost edasi.
Kuldkiharal on sõber Pascal (kameelion) ja unistus näha kord aastas taevasse tõusvaid tähti/imet.
Saatus toob Rapuntsli ellu hurmurist võrukaela, kellel natuke pikad näpud. Seiklus areneb ja kaasa löövad kõrtsitäis peiareid ja elukunstnikke ning  väikeste isiksushäiretega kuninglik hobune Maximus. Ja siis läheb kõik lõpuks nii nagu peab.
Nagu eespool mainisin, visuaal on väga kaunis. Rapuntsli linnaskäigu lillekirjaline punupats ja noored paadis laternaid vaatamas – imelised vaatepildid.
Kui midagi filmile ette heita, siis seda, et Disney stuudio võlurid on vaatajate kõrvad ära hellitanud seda sorti muusika ja lauludega, mis meeltesse kinni jäävad ja sind jupikese aega saadavad. Mõnikord suisa aastast-aastasse. Aga kahjuks Rapuntsli filmist ei jäänud ühtegi meloodiat kõrvuisse kaasa kanduma. Tõsi, kaunis muusika ja laulud olid, aga meelde ei jäänud ja kaasa ei tulnud. Kahju:(
8/10


Actions

Information

2 responses

14 03 2011
K.

Minule jäid küll kohe kaks laulu pähe kummitama: üks oli “When Will My Life Begin” (mis oleks võinud Toy Story 3 asemel võita ühes Oscari-laulukategoorias) ning teine oli “Mother Knows Best (Reprise)”, mis võtab mul iga kord kananaha ihule… 🙂

10 02 2014
“Rapuntsel” TV3s laupäeval, 15. veebruaril kell 19.30 | Loe seda, mida Sa filmis ei näinud

[…] sellised nagu ühed tõelise (ja natuke moodsama) muinasjutu tegelased peavad olema.” – Veraprima “Enamus ajast oli mul igav ning ebamugav ja see enamus ajast oli ikka väga-väga enamus […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s
%d bloggers like this: