FILM: Sa kohtad pikka tumedapäist tundmatut/You Will Meet a Tall Dark Stranger

15 03 2011

Antonio Banderas, Josh Brolin, Anthony Hopkins, Gemma Jones, Freida Pinto, Lucy Punch, Naomi Watts ja “dirigeerib” Woody Allen. Mida selliselt tiimilt võib oodata? Kõike ja seda omamoodi vürtsitatult.

Alfie (Anthony Hopkins) ja Helena (Gemma Jones) on peale aastakümnete pikkust kooselu lahku läinud.  Nende tütre Sally (Naomi Watts) ja tema abikaasa Roy (Josh Brolin) kooseluvankrit kõigutavad karjääri ja varase keskeakriisi käänud. Alfie leiab oma ellu peenemat sorti elukutselise lõbulinnu Charmaine’i (Lucy Punch) ja püüab tast uue ringi kodukana raha ja asjade maagilisel jõul vormida. Roy püüab keskea- ja loomekriisist väljuda vastasmaja hapra muusiku Dia (Freida Pinto) kaasabil. Sally koob lootuste võrku oma tööandja, kunstigalerii omaniku Gregi (Antonio Banderas), persooni ümber. Helena pöördub lahenduste leidmiseks selgeltnägija manu.
Selline seltskond, sellised suhted. Lisaks loominguvargust ja mehised sõõmud viskit. Romantilist vihmasadu ja tähenduslikke ehteid.
Inglismaa. Ja meie, vaatajad, siseneme näidatavasse ja väljume. Lood toimisid enne meid ja jäävad meist toimima. Nagu elu. Elu, mida meister meile näitab korraks kui peegeldust elupeeglist. Pelk viiv. Ei ole algust-lõppu. Ei ole lõplikke lahendusi. Nagu ka elus. Lõpp saab ju ikkagi siis kui viimane nael kirstukaande lüüakse (ja mitmete arvates ka mitte siis), mitte sõnapaariga The End.
Nauditav näidatav.
8,9/10


Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s
%d bloggers like this: