FILM: Kormoranid ehk Nahkpükse ei pesta

21 03 2011

See on üks äraütlemata lõbus ja äraütlemata kurb film. Nagu elu ise. Maimik ja Tolk on osavalt kokku pannud pipra ja mee, lisanud tasakesi glamuurselt sulgi ja piisavalt tõrva. Kokku on saanud film: kirev nagu linnutiib ja karm ning kirglik kui elu ise. Läbi kõvera klaasi ja huumoriprisma muidugi.
Kui hilises keskeas inimene oma unistuste sinilindu taga hakkab ajama, siis lõpptulemus on hale, määratud läbikukkumisele ja  hoolimata asjaosalise läbielamistest, kõrvaltvaatajale piinlik või koomiline. Ja kuigi Keiser (Guido Kangur) elutargutab, et tema vähemalt proovis, siiski – igal eluetapil võiksid olla oma sinilinnud. Aega tagasi ei pööra.
Ometigi naerutavad Tolgi ja Maimiku loodud tegelased  mõnusalt oma otsingutel vaatajaid. Samas on filmis ka mingi üldiinimlik soojus ja headus peidus. Naerad, aga tegelikult sügaval südames tunned, et siin oleks nutmise koht. Noh, hale on.
Oma dimensiooni annavad filmile kohaliku konnatiigi staarid nihestatud rollides.
Lõbus oli. Kurb ka.
Ja kuigi lõpp kiskus päris traagelniitidega sketšiks, siis – eks muinasjutud lõppegi ootamatult ja üheülbaselt.  Puudus vaid lõpptiitrite ajal pappkuul kiikuv amorpoisikese kostüümis kadunuke noolega nooruslikkust mõne peateglase hinge laskmas. Ja tegelikult võiks iga linastuse ajal esireas mõni halli karvaga rokileedi nutunaiseks palgatud olla. Siis ei jääks hing kripeldama, et ma kogu filmi jooksul laia suuga naersin, kuigi mõne koha peal oleks võinud paar pisarat veeretada. Kasvõi haledusest.

8,5/10

Advertisements

Actions

Information

One response

27 03 2011
vd

Nyyd, eriti peale Enn Klooreni surma, peaks minagi oma elamustest ja mälestustest kirjutama. Kuigi oli yllatavalt hea film, ei ole veel inspiratsiooni tulnud. Nägin seda juhuslikult teisel päeval peale esmalinastust.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: