TEATER: Võlanõudjad

21 04 2011

Võlgu võeti juba Shakespeare’i ajal (ja enne tedagi) ja võetakse nüüdki. Küll pangalt, küll piiks-piiksult, küll juudilt. Prisked intressid söövad õhukesi rahatähti nagu koid villast kasukat. Mõnele aga ei piisa rahalistest intressidest. Mõnele on vaja sinu ihust tükki (või hingest). Mis teha, tralliv kaunisilm vajab ohvreid. Raha sünnitab raha. Kellel pole, selle jaoks on rong läinud.
Tõsi, meie esivanemad on korrutanud, et võlg on võõra oma ja laenuleib ning laastutuli ei pidavat kaua kestma. Lühidalt – laenamine on küll kurjast, aga ometigi on seda teed käidud enne meid ja käiakse peale meid ka.
Etendusest – eks laenamisest ja rikkusest, armastusest ja vihkamisest – kõigest sellest lugu ongi.
Lavakujunduses on kasutatud vanade mööblitükkide asemel moodsat videopilti. Peab tunnistama, et mõjub. Mõjub värskelt. Lisab liikuvust, aga ei söö näitlejat ja tema tööd ära. Geniaalne. Mõned stseenid, millede puhul väikese kaldega must läikivpinnaline lava hakkab vastu peegeldama, tekivad eriti head efektid.
Näitlejad on head ja väga head. Ei hakka mina siin lahkama nende tööd. Oluline on, et see töö oli hästi tehtud. Oma silm on kuningas.
Minu küll soovitan oma kuningal vaadata lasta ja oma kätega plaksutada.

PS Ja mõtlema jäin, et tegelikult võib seda tükki vaadelda hoopis kui lugu sellest, kuidas naised maailma juhivad. Sest lõppkokkuvõttes käis mäng nende nimel. Nende käes oli ka raha ja kogu loo pöördelised juhtimised. Mhmm…aga tegelikult ka….Cherchez la femme!?!

———————————————————

Lavastaja Hendrik Toompere jr
Kunstnik Ervin Õunapuu (külalisena)

Muusikaline kujundaja Andreas W (külalisena)
Video kujundaja Taavi Varm (külalisena)
Tõlkinud Peeter Volkonski ja Hannes Villemson
Osades: Jan Uuspõld, Jüri Tiidus (külalisena), Hendrik Toompere jr jr, Taavi Teplenkov, Roland Laos, Marta Laan, Merle Palmiste, Mait Malmsten, Kersti Heinloo, Märt Avandi, Tõnu Kark, Martin Veinmann.
Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: