ELUST ENESEST: Kultuurikilomeeter ja mida seal leida võib

21 05 2011

Kultuurikilomeeter on tegelikul jupp maad üle kahe kilomeetri pikk. Käisin ja jalutasin, aga ainult kilomeetrikese. Kena kilomeeter. Hästi tähistatud. Iga 100 meetri takka märgistus. Valgustus olemas ja märgistus ka suuremate huvipunktide juurde “mahasõitudel”. Pingikesed.
Tõsi, on ka surnud silmaaukudega majakoletisi . Rahvast oli igat sorti. Jalgrattureid, peresid laste ja koertega, reedeõhtut laupäevaks pummeldavaid seltskondi ja kõrval tühermaal võsapikniku pidajaid. Laiapõhjaline demokraatia. Ainult ülikondades ametnikuhärrad olid puudu, aga eks nemad tegid oma “kilomeetri” avamispidustuste ajal ära.
Kalaturg. On hää, et ta olemas on. On halb, et ta selline nurga taga ja väheke vaeslapse moodi on. Ühel korralikul kalaturul peaks ikka uhaad ja lõhesuppi suurest pajast saama ja suitsuahjud võiksid hulluks ajava suitsukalalõhnaga meelitada. Ja üks vana madrus võiks kortsmooniku saatel pisutu pikantseid mere-elu laule laulda…Ei saa öelda, et “mingit meeleolu ei ole”, aga arenguruumi on.
Lennusadam. Sellest saab mõne aja pärast üks äraütlemata lahe koht. Täna sikutati seal Lembitut kaldale. Minu selaoleku ajal ajas teine veel sõrgu vastu ja kiilu põhja. Pealelõuna ajal olla inimene ikke masina vastu saanud ja nüüd saab väärikale vanurile hakata korralikku puhastuskuuri tegema. Uhke kodu saab tal hiljem olema.
Sellien jupp siis kultuurikilomeetrist. Suur kevad aitas häid mõtteid mõelda. Pilvetupsud pakkusid unistamishetki. Loodus juba lõhnas armsasti lubadusega suureks suveks.
Kui need “surnud majad” ja poolhooldatud võsa kunagi korda saavad, siis hakkab see kilomeeter (õigemini kohe kaks ja pisut peale) ka aastaringselt raha lemmikuks saama/jääma. Täna oli kena, aga näiteks oktoobriõhtupoolikul ma sinna ilmselt promeneerima ei läheks.

This slideshow requires JavaScript.

Advertisements

Actions

Information

One response

12 07 2013
rifle range targets

We’re a group of volunteers and opening a new scheme in our community. Your web site offered us with valuable info to work on. You’ve
done a formidable job and our whole community will
be thankful to you.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: