ELUST ENESEST: Kui Unistuste tikandist saab Veri ja Pisut Vaikseid Pisaraid…

26 05 2011

Tänane hommik õpetas – ära virise, isegi mitte mõtetes!
Lühidalt: oli kaunis eelsuve hommik. Sirelid, juba isegi siin mere ääres, peaagu õites, kastanid küünlasäras. Kõik lõhnab, sulelised kisavad meeldivalt, päike laotab erekuldset hommikulinikut üle imelise ilma. Jumalik hommik.
Jalutan tööle, klappides Mika Grace Kelly ja hingan õielõhna sisse, kissitan silmi kuldses hommikupäikeses. Ja selmet, et rõõm rinnas paisuks imeliseks rahuloluks, vigiseb miski kurilane ajakääru nurga tagant, et sellised hommikud peaksid olema riiklikult vabad. Pere peaks saama tärgeldatud pitsservalise linikuga kaetud laua taga juua rikkaliku vahuga kohvi, süüa pankooke ja …Noh, lühidalt kaunis mõttepilt kallihinnalisest Ameerikamaa filmist. Ideaalne hetk, millal aeg seisab ja jäädvustub mälestustes ajalooks.
Nii ma siis mängisin iluleva mõttega ja polnud rahul sellega, et seda reaalsuses polnud. Mõtlesin veel, et teen paar telefoniklõpsu nendest hurmavatest kastaniküünaldest ja sirelikobaratest ja….
…siis nagu Puhhis, et Ma kukkusin maha ja mul oli paha ja ümin jäi kinni mu hammaste taha.
Korraga olin ma trotuaari servalt alla astunud, ise seda märkamata ja otsejoones sirakil asfaldil. Põlv puru, teksad katki. telefon juppideks, põrutus selline, et hambaplommid ka valutama lõi. Vot sulle virinat! Korraga oli kuldsest ja lõhnavast, imelisest hommikust saanud …mitte enam nii imeline.
Seega, õppetund: ära vigise. Isegi mitte mõtetes.  Naudi olemasolevat. Hinda hetke.
PS ja ma ei virise enam põlve üle ka. Sai puhtaks ja plaaster peale  ja katsun kabedamalt käia. Ilm on endiselt imeline ja homme peaks päriskaameraga need õied ikka pildi peale ka püüdma.  Kaunist eelsuve!

Advertisements

Actions

Information

One response

26 05 2011
Tiiu

Rõõmsad ja ajuvabad kukuvad, purustavad konte, hukkuvad lausa – ei see positiivsus kah veel taga, et saatus ainult mõnnadel teedel kulgeks.

Muidu hää ja muhe lugemine!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: