FILM: Vesi elevantidele / Water for Elephants

27 05 2011

Sara Gruen’i romaanist on filmi teinud Francis Lawrence. Eestikeelne raamat tuli ka just müügile. Raamatut veel lugenud pole, aga arusaadavalt on raamatus rohkem tegevusliine. Auhinnatud on raamatut mitmete auhindadega. NYT raamatute tipp ühena püsis 12 nädalat. Nii paljud ei saa korraga nii pikalt eksida. Ilmselgelt on raamat hea või siis suisa väga hea. Võtan lugemisplaani. Nüüd filmist.
Film on ilus, kaunis. Mõtlesin juba eile õhtul, et kuidas sõnastada seda tunnet, et ekraanilt kumab saali mingit imelist valgust, nagu võlukunsti koolis oleks mingi lumma ja ilu mikstuur katki läinud. Ei oskagi teistmoodi selgitada. Mingi kummaline sära, valgus. Selline, mis aegajalt jõuab isegi südame sisse helgusekiirena. Kuigi filmis on natuke verd ja kübeke vägivalda, paar pikantset suudlust ja pisut paljast kehapinda, on tegemist sellise “vana kooli filmiga”. Sellisega, mida (parafraseerides filmist üht mõttekäiku) sünnib kogu perega vaadata (ja kassa aina täitub). Tõsi, film on rohkem ikka naisinimestele hingelähedasem. Sest Armastus võidab ja Headus saab võidule.
Filmis olevat lugu siin ümber jutustama ei hakka.
Ütlen vaid, et kõik kolm: 
Reese Witherspoon, Robert Pattinson, Christoph Waltz, teevad head tööd. Superrolli teeb ka elevant Tai.
Armastusest on kirjutatud suuremaid lugusid kui elu ise. Sellistest lugudest saavad Elu lood. Selliste lugude puudutustest sünnivad lapsed.

 

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: