RAAMAT: Kaja Kahu. MINU GUATEMALA. Maa, kus vikerkaar saab oma värvid

30 06 2011

Maailm on suur ja lai. Eriilmeline. Ja iga maanurga “sees” on omakorda mitu erinevat maailma. Kogukonnad, majanduslikult erinevad grupid, erinevad etnilised grupid…Erinevus on ilus. Veelgi ilusam on kui erinevus ühendab. Tõsi, tavaliselt küll kraabib see hoopis lõhet suuremaks.
Guatemala on väga erinevate ja väga “suurte lõhedega” maa. Kaja Kahu on kirja pannud selle, mida tema nägi ja tundis, olles oma abikaasa ametist tulenevalt paigutatud konkreetsesse gruppi. Tõsi, vaade sellelt positsioonilt on …omamoodi ikkagi kui kallihinnalise puurilooma oma. Näed, mida näidatakse; teed, mis sünnis ja seltsid omasugustega. Ma kirjutan seda ilma igasuguse iroonia ja pahatahtlikusesta. Lihtsalt nii on. Autor kirjeldab seda,  mida tema nägi ja mida temal lubati näha.
Seljakotiga maailmarändur (kes võtab enesele selle riski) näeb kindlasti teisi servi ja inimesi.
Maailm lihtsalt ongi väga paljude servade ja tahkudega.
Olulisim, mis raamatust kõlama jäi, oli armastus. Miski selles maas ja inimestes, kogukonnas, kliimas, looduses pani autori armastama ja rõõmu tundma. Ja see on ju imeline.
Guatemala on endiselt minu jaoks kauge. Ilmselt ei jõua ma kunagi oma silma ja südamega seda maad nägema ja tundma, aga mul on nüüd Kaja kogemus, mõned jagatud killud ühe kildkonna Guatemalast. Ja selle üle tasub rõõmus ja tänulik olla.


Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s
%d bloggers like this: