ELUST ENESEST: Vabaduse laul

22 08 2011

Miks sünnipäevalaual heeringat polnud ja sült polnud ka õige mekiga.  Umbes sedalaadi mõtteid klõbistavad kommenteerijad netiavarustes. Eks see ole see rahvuslik omapära. Kutsuti suurele sünnipäevale, ei tahetud tasu ega kingitust, aga, vat – suur hulk toriseb, polnud õiget pidu, polnud õiget repertuaari, polnud seda, polnud teist.
Õnneks kohapeal polnud küll iginat ja vingu. Oli palju rahvast, igas vanuses, mitmest rahvusest. Enamusel silmad särasid  ja tuju oli rõõmus. Tõsi, mitte ülev ja katarsise serval, aga selline rõõmus ja tore.
Ok, tõrvatilkadest ka. Mind isiklikult häiris liiga suur hulk Aikusid ja Petse, kes olid end õhtupimeduseks lapseks joonud. Ja see kõikjalekanduv lihakärsatamise ving. Selge märk, et kartulikoorte söömise aeg on otsas ja  rahval on raha kallist kärsuliha osta. Vat, mida kakskümmend aastat on rahvaga teinud. Kõht kogu aeg tühi, pea täis ja rahakotirauad avali.  See selleks.
Oli see seekord selline pidu. Pidu, kus peeti meeles sõpru ja peeti tillukesi kõnesid. Kusjuures “vabaduse lapse” (oli vist Ott Ilves poisi nimi) kõne oli väga liigutav ja tarku mõtteid tulvil.
Küll tuleb ka neid pidusid, kus saab muret ja rõõmu koos välja laulda.
Ja pean tunnistama, et kui taevas peade kohal käis ilutule  mürts ja kärts, oli minu hinges küll pidupäeva tunne.  Selline rahulik ja soe nagu ühel vaba riigi kodanikul pidupäeval peabki olema. Aus ja hea.
PS ja Presidendil on õigus, kui ta kordab, et me peaksime rohkem rahul ja uhked olema olemasoleva üle. Ongi nii. Mõelge end tagasi aega, kus me ainult salaja unistasime sellisest ajast, mis meil iga päev elada on.

Advertisements

Actions

Information

4 responses

22 08 2011
tegelinski

Lõpuks postitus, mis minu mõtet ka kannab. Aitäh!
Muidu aina üks ving ja hala.
Ise vaatasin telerist, ja jupiti, sest vahepeal oli TeateTantsu ka vaja kaasa elada. Aga kontsert oli ometi selline, et vähemasti 2tunnise osa sai igaüks endale hinge külge kinni? Mina küll sain, ja natuke rohkemgi.
Ilus ja pidulik oli ka. Ja telekast nägin palju noori ning rõõmsaid inimesi.
Mulle meeldis 🙂

22 08 2011
Nirti

Ise kohal ei käinud, aga itsitama ajab, kui inimesed halavad, et issand, IFFI POLNUDKI LAULMAS! Mis nüüd küll saab?! Iff on aga juba 62 aastane mees…

23 08 2011
Terje

Jutt juala õige ja palun selliseid mõtteavaldusi rohkem ka massimeediasse. Muidu jääbki ulje, et kõik sajad tuhanded kes kohal olid, kellelegi ei meledinud. aga kõik istusid ilusasti viisakalt paigal ja ära ei läinud.

25 08 2011
Annika

Olen täiesti nõus. Aeg läheb edasi ja oleks aeg ka endal edasi minna. Mulle meeldis kontsert ja see mõtteavaldus.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: