ELUST ENESEST: Aasta uus – esimene hommik

1 01 2012

Käes ta on. Täiesti uus ja värske. Rahvajuttude järgi muidugi juba ette äranärutatud ja neetud. Aasta 2012.
Särasilmsete ilmalõpuootajate kurvastuseks pean deklaleerima, et minu nägemuses on 2012 väga hea aasta. Aasta tulvil kordaminekuid, häid inimesi, säravaid silmi, lahket meelt, pulbitsevat loovust ja armastust. Ja see nägemus on väga tugev. See on suisa uskumus. Ja nagu targad inimhingede insenerid ütlevad: loo oma tulevikust konkreetne kujutlus, siis on sinna suunas-poole lihtne liikuda. Minu 2012 on seega igatahes super aasta! Vot nii.
Eks ma mõned nn uusaastalubadused pean ikka ka enese jaoks täpseks mõtlema, suund on teada.
Jalutasin täna hommikul ühe korraliku ringi mööda meie armast linna. Oli teine natuke räsitud moega. Kannatada saanud ja ära prügistatud. Õnneks olid juba sahad ja luuad töös ning ilmselt paar päeva pärast ei ilmne enam isegi nurgatagustest  ja servaalustest tühja taarat ja paugukomplektide jäänuseid. Eks selline räsitus olegi nn linna pidupohmell. Aga see on ravitav.
Hea meel on, et pole senini veel kuulda olnud, et pidutsejatega miskit kurja oleks sündinud. Ja see on hea. Sellised suurrõõmustamised kipuvad enesega hooletust kaasa tooma ja pidune pea kipub  nii mõnestki vägivallatseva tölli esile tooma. Kahjuks. Aga tundub, et 2012 on hea aasta:)
Mis veel silma jäi? Kurvameelsed ( ja niigi niru olemisega) porod Jõuluturul olid öömelust väsitatud, silmad kippusid kinni kukkuma. Mitmes kohas ripnesid puude otsas nn hiina küünallaternate jäänused. Inimesed, neid ei tohi niisama taevasse lennutada. Olgu kui tahes kaunid soovid neis kaasas. Ettevaatus ja terve mõistus on ka vajalikud.
Väike pildirida täna hommikust ka.
Kokkuvõtvalt: Head uut, 2012. aastat! See tuleb hea aasta!
Ja: olgem rõõmsad ja lahkemad. Saab maailm ka rõõmsamaks ja lahkemaks.

This slideshow requires JavaScript.

Advertisements

Actions

Information

One response

4 01 2012
jupi

Nõus, kurb pilt vaatab vastu 1 jaanuaril. Meie igatahes korjasime KÕIK oma paugumaterjalid ja jama kokku ja viisime prügikasti. Mõtlesin siis seda tehes, et järgmisel aastal (kui meeles on) peaks seda fb asjalikuks asjaks ka ära kasutama ja algatama paar päeva enne paukude laskmist aktsiooni: mina koristan peale pauku oma prahi ära, aga sina? Või midagi sarnast. Jagan seda sinuga ka, sul ehk parem mälu!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: