FILM: Beginners

17 01 2012

Mõne inimese elu on vaikne ja rahulik nagu kesksuvise pühapäevane päikesetõus; teisel kirev nagu rähni kuub; kolmandad elavad kui Ameerika mägedel: rahust ja rahulolust emotsioonide kiirteele ja keerdkäikudesse, lammutuslikust faasist ülesehituslikku ja niimoodi ristpisteliselt edasi-tagasi. See ongi elu. Erinevad käsitlused, üks maailm.
Beginners on suurepärane film. Suurepärane film suhetest, maailmast, valust ja leppimisest. Aga eelkõige armastusest. Omajagu erinevatest armastuse väljendusvormidest. Aga armastusest.
Suurepärased rollitäitmised kõigilt peategelastelt, aga eelkõige Christopher Plummerilt (jah, muuseas, kas mäletate Heliseva Muusika perepead), kes ka Kuldgloobustel selle rolli eest auhinnatud sai.
Ma ei hakka filmi ümber jutustama. Süžees on nii palju erinevaid nüansse ja konksukesi, kuhu taha mõte ja emotsioonid kinni saavad jääda. Alates sellest ,et maailm 50ndatel-60ndatel-70ndatel jne on erinevad käesoleva hetke maailmast. Aga ka sellest, kuidas leppida teadmisega, et su armastatud isa leiab üle keskmise pensionieas, et tegelikult on ta gei ja asub aktiivselt oma elustiili ümber ehitama. See selleks, aga kui su armastatud isa leiab umbes sinuvanuse poisssõbra, kellest saab tema elu Kõige Olulisem Inimene…Ja kui kõik otsa saab. Kuidas leida armastus, kuidas armastada…? Seda peab õppima, kukkuma ja alustama uuesti. Armastust pole vaja jagada, piisab korrutamisest:)

IMBD link on siin.

Filmi kodukülg on siin. Sealt pärineb ka postitusele lisatud foto.

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s
%d bloggers like this: