TEATER: Biloxi blues (Linnateater)

20 01 2012


Biloxi blues’i on lastanud EMTA lavakunstikooli tudeng Sander Pukk, lavastustuste sarja “Kümme tetaristarti” raames.  Enamuse rolle teevad EMTA lavakunstikooli 25. lennu noored.
Ja kohe alguses peab ütlema, et mõlemad pöidlad püsti. Väga hästi teevad. Hästi mängivad, hea lavakujundus, hea lavastajatöö.
Neil Simon’i tekst räägib noortest ameerikamaa meestest 1943. aasta sõjaväe treeninglaagris.  Noored mehed on noored mehed. Ainult aeg on teine. See oli üks teine aeg, teine maailm, teiste tõekspidamistega. Samas, üldised inimlikud väärtused: igatsused, iha ja viha on ikkagi samad. Olgu siis aasta 1943 või 2012. Nii palju pole inimkond siiski muutunud. Biloxi blues on hoogne ja mitte sugugi vanamoodne. Võibolla on see tingitud sellest, et 1927. aastal sündinud Simon pani oma noorusest ajendatud loo ja mõtted kirja alles küpse mehe ja autorina, aastal 1985. Hoopis moodsamas maailmas. Ei tea, aga hästi mõjub.
Noortest, keda eile mängimas nägin, loodan palju. Palju huvitavaid rolle tulevikus. Seemet on ja pinnas tundub olevat rammus.

Etenduse kohta info asub siin. Siit pärineb ka foto.


Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: