FILMID: Sõjaratsu ja Artist

25 01 2012

 

Kaks suurepärast filmi. Minu meelest kaks peamist kandidaati parima filmi Oscarile. Mina ise panustaks Artistile. Mida Akadeemia arvab? Keeruline. Artist puudutab neist paljusid isiklikult. Artist on nn peenem ja kõrgem kunst. Seda tüüpi kunst, mida lihtrahvas ei pruugi armastada. Sõjaratsu on ääretult ilus film. Südamlik film. Film hoolimisest, armastusest, sõjast. Kohutavate sõjastseenidega, kus sõda ei ole pelgalt nupule vajutamine ja seejärel ekraanilt kahjude ülevaatamine. Sõda, kus on muda, veri, kannatused, õpitud/õpetatud kangelaslikkus, millest ei saa taganeda ja samas ka au, väärikus, kasvatus.
Ma kartsin, et Sõjaratsu on nn puhas sõjafilm. Õnneks mitte. Ilus ja suurejooneline film. Jutustab õigetest nn vana aja väärtustest. Ometigi…Minu meelest on seda siiski vähe, et Oscar saada parima filmi eest.
Artist omakorda on üllatuslik. Tummfilm (vabandust, mõned heliefektid ja lõpulause on ikkagi ka), must-valge. Tänapäeva inimesele täiesti harjumatu  elamus. Seda enam, et tegemist ei ole kottpükstes mehega, kes pardi-jooksu-sammul nalja teeb, vaid täiesti traagilise looga sellest kuidas Aeg ja TTR röövivad inimestelt nende töö, elu…
Lühidalt. Mõlemad filmid on 10/10 vaatamissoovitusega. Mina ise hoian pöialt Artistile.
PS Sõjaratsust ilmus ka eesti keeles raamat. Kuna raamatus on lugu jutustatud läbi hobuse silmade ja tunnete, siis ilmselt on see super lugemiselamus. Võtan ise lähiajal plaani.
Raamatu kohta info on siin.
Sõjaratsust tehti enne filmi väga edukas muusikalavastus. Kuna hobust lavale täispikkuses etenduseks näitlema ei too, siis kasutati innovaatilist lähenemist. Katkendit Londoni  etendusest võib näha siin.

 

 

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: