FILM: Deemonid

26 11 2012

Kolm lugu. Ajas põimuvad, mõneti on ka tegelaste kokkupuuteid. Aga see pole oluline. Olulised on lood. Kolme täiesti tavalise ja nn toredate inimeste kategooriasse kuuluva inimese lood. Lood, milles peategelaseks saab kontrollimatu iha. Iha raha, illusiooni, tõestuse jne järgi. Iha, mis kisub neid vastikusse suletud ringi. Iha, mis katab nende helgema poole ja kisub esile vastiku olemuse.
Kurvad lood. Ma ei tea, kas igaühes meis on sees see Iha, kontrollimatus. Kas igaühest meist on võimalik välja kiskuda selline Saast Inimene. Ei tea, aga kardan, et küll. Teistsugused on ilmselt juba eluajal pühakuteks kuulutatud. Vana küsimus ostetavusest ja hinnast. Igatahes on õnnelikud need, kelle teele pole valikuid ja ahvatlusi sattunud või kellel on tarkust olnud neist mööda käia.
Filmist. Meeldis. Meeldisid näiteljatööd. Meeldis kaameratöö. Kui meie filmi märksõnaks on olnud “lüürilised silmad”, siis selles filmis on mitmeidki muid häid silmi: fanaatilisi, säravaid, tuhmunud, üllatunuid. Kõik kenasti välja mängitud ja filmi peale püütud. Ja mitte ainult silmad. Hulk häid näoplaane. Ja kuigi siin ehk vähe kohatu tundub, pean siiski vajalikuks märkida, et muuhulgas on filmi jäädvustatud Liina Tennosaare hunnitud jalad. Mitte, et ainult jalad mängiksid, Liina Tennossaar teeb (koos oma jalgadega) väga hea rolli.
Ainuke, mis küsimusi tekitas, olid kasiino ruumid. Ei saanud aru, kas oli see stenaristide nägemus või olud, miks filmikasiino selline vähe kipakas ja niru oli. See selleks.
Tambet Tuisk oli suurepärane. Filmi alguses olev müügistseen on lausa lummav. Kui piltpostkaart liikuvate piltidega müügimehe õpikust. Särav.
7,5/10
—–

Filmi stsenaristid on Ain Mäeots ja Toomas Tilk, operaator Elen Lotman, monteerija Tambet Tasuja. Filmis mängivad Tambet Tuisk, Ene Järvis, Ain Lutsepp, Evelin Võigemast, Mait Malmsten, Eva Püssa,  Kaia Skoblov, Liina Tennossaar, Peeter Oja. Produtsent on Anneli Ahven ja filmi tootja on Kopli Kinokompanii.

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s
%d bloggers like this: